Najczęściej używane funkcje na przepisach - MyMenu blog

Najczęściej używane funkcje na przepisach

listy zakupowe i planer posiłków

Czy Twoje przepisy spełniają wszystkie wymagania Twoich użytkowników? Zestawiliśmy dla Ciebie najczęściej używane funkcje na blogach z przepisami, na podstawie badania wykonanego przez mymenu na próbie 3  milionów sesji. Sprawdź, które z tych funkcji powinny się znaleźć również na Twoim blogu.

Większa wiarygodność dzięki polubieniom

W większości lubimy to, co jest lubiane przez innych. Jesteśmy również bardziej skłonni spróbować czegoś, jeśli zostanie to nam polecone. Z tego powodu umożliwienie Twoim użytkownikom polubienia przepisu jest tak ważne dla budowania wiarygodności Twojego bloga kulinarnego. Jeśli pozwolisz użytkownikom reagować na Twój content, sprawisz, że przyszli użytkownicy uznają go za godny zaufania. W konsekwencji będą bardziej skłonni skorzystać z Twoich przepisów. Na podstawie blogów i platform z przepisami, które tworzymy dla naszych klientów, widzimy, że like jest najczęściej używaną funkcjonalnością z oferowanych przez nas rozwiązań. 

najczęściej używane funkcje na przepisach

Dobrym sposobem na zwiększenie polubień na przepisie jest danie im w zamian określonej wartości dodanej. Naszym sposobem na to jest tworzenie na bazie polubionych przepisów spersonalizowanej listy przepisów lub książki kucharskiej. To z kolei zachęca ich do powrotu na Twojego bloga, przez to, że ułatwiamy im odnalezienie na nim ich ulubionych przepisów. 

 

Spersonalizowane przepisy 

Aby zadbać o wszystkie potrzeby Twoich użytkowników, pomyśl nie tylko o odpowiednich przepisach na blogu, ale też o tym, jak możesz spersonalizować je dla każdego odwiedzającego. Gotowanie dla jednej osoby różni się od gotowania dla większej grupy. Łatwe przeliczanie porcji oraz ilości składników ukłon w stronę Twoich użytkowników. To również druga najpopularniejsza funkcja na stronach z przepisami, z którymi współpracujemy. 

 

Stworzony przez nas Kreator przepisów pozwala tak tworzyć listy składników, aby umożliwić prostą zmianę ilości porcji lub wygodnie edytować kroki lub składniki przepisu. Dzięki temu umożliwiamy odwiedzającym dany przepis przeliczyć składniki potrzebne do jego ugotowania dla dowolnej ilości porcji. Poza tym będą mogli usunąć lub podmienić składnik, którego nie lubią, mają na niego alergię lub potrzebują jego zamienników. Tego typu personalizowanie przepisów to świetny sposób na zwiększenie zaangażowania użytkowników na Twoim blogu.

 

(Nie) idziemy na zakupy!

Kolejną lubianą funkcją, którą mymenu oferuje jest tworzenie list zakupowych z przepisów. Moga one następnie być udostępniane innym osobom, drukowane lub wykorzystane podczas zakupów w sklepie. Jak to możliwe? 

Typowy wpis blogowy zawierający przepis to zwykły tekst, który można co najwyżej skopiować, wkleić lub wydrukować. Nasz Kreator przepisów zmienia składniki w ustrukturyzowane dane. Dzięki temu możemy przeprowadzać na przepisie skomplikowane operacje, takie jak przekształcenie listy składników w listę zakupową, czyli tworzenie “kupowalnych” przepisów. 

Tworzenie list zakupowych z przepisów to nie tylko kolejny sposób na zwiększenie zaangażowania użytkowników. To również możliwość nowego źródła dochodów dla Twojego bloga. Utworzona lista zakupowa jest dalej przesyłana do konkretnego sklepu internetowego. Na podstawie kilku naszych projektów udało nam się zwiększyć 4x zaangażowanie użytkowników na przepisie i osiągnąć wynik 8% wizyt na przepisie zakończonych użyciem naszej funkcji list zakupowych. 

Dodaj do planu

Planowanie posiłków nie tylko jest domeną tych, którzy kontrolują wagę i dbają o dietę. Przydaje się również w każdym gospodarstwie domowym, gdzie ważne jest zaopatrzenie na cały tydzień i zapewnienie domownikom odpowiednich parametrów żywieniowych. Mając to na uwadze, stworzyliśmy tygodniowy planner posiłków dla blogów kulinarnych. Użytkownik bloga chętnie skorzysta z zawartych na nim przepisów, jeśli będzie mógł wpleśc je dowolnie w swój tygodniowy plan żywieniowy. To z kolei przekłada się na ilość powracających użytkowników i buduje lojalność wobec Twojej marki.  

Tryb gotowania

Interaktywne treści bardziej przyciągają i lepiej angażują użytkowników. Gotowanie to czynność, która powinna być dynamiczna. Z tego powodu proponujemy dodanie trybu gotowania do Twoich przepisów. To intuicyjne narzędzie, pozwalające na wygodne gotowanie krok po kroku.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy pomóc Ci rozwinąć Twojego bloga kulinarnego, napisz do nas!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Related articles

przepisy frisco mymenu

Twoje przepisy do kupienia na frisco.pl

Robienie zakupów spożywczych stało się właśnie łatwiejsze, dzięki nowemu projektowi MyMenu i frisco.pl. Od teraz na stronie głównej Frisco możecie znaleźć przepisy ze współpracujących z

Read More »
sezonowe składniki na blogu

Sezonowe składniki na blogu kulinarnym

Planowanie treści na blogu kulinarnym powinno opierać się na trzech filarach: klasycznych popularnych przepisach, aktualnych trendach oraz sezonowych składnikach. Wraz z nadejściem wiosny możemy przyjrzeć

Read More »