Lepsze SEO na Twoim blogu kulinarnym - MyMenu blog

Lepsze SEO na Twoim blogu kulinarnym

hasła SEO przepisy

Wiedza o tym, jakie hasła SEO wpisują w wyszukiwarkę Twoi użytkownicy, pozwoli Ci lepiej dobrać przepisy, które publikujesz.

 

Jakich przepisów najczęściej szukano w Polsce we wrześniu 2021?

Dodajesz kolejne przepisy na blogu, ale ilość wejść na nie nie wzrasta? Być może musisz przyjrzeć się temu, jak dobrze Twój blog jest wypozycjonowany w wynikach wyszukiwania. SEO to główne źródło wizyt na większości blogów kulinarnych. Przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych wyszukiwanych oraz zyskujących popularność przepisów we wrześniu 2021. Sprawdź, czy masz już je u siebie na blogu:

trending i top hasła 09.21
Google Trends, 23.09.2021

 

Najlepsze hasła SEO dla top trending  przepisu

Odpowiedni przepis to nie wszystko. Upewnij się, że używasz także właściwych wyrażeń – tak, aby Twój content lepiej pozycjonował się w sieci!

Przepis, który we wrześniu 2021 najbardziej zyskał na popularności – czyli zajął pierwsze miejsce na liście trending haseł w Google w Polsce, to ciasto ze śliwkami. Zanim jednak pośpieszysz się i opracujesz swoją wersję tego jesiennego klasyku, poświęć chwilę na odpowiedni dobór tytułu przepisu i wyrażeń, które w nim zastosujesz.

Na przykładzie naszego trending hasła „przepis na ciasto ze śliwkami” przygotowaliśmy alternatywne hasła SEO, które możesz wykorzystać. Uwzględnij je w tytule i treści Twojego przepisu – konkurencja na tych hasłach jest nadal niska, więc to doskonała okazja dla Ciebie!

 

Alternatywne hasła SEO o niskiej konkurencji, których możesz użyć i top przepisy, w których zostały już wykorzystane:

Dla każdego z poniższych haseł podajemy średnią miesięczną ilość wyszukań z ostatnich 3 miesięcy. Kolejna wartość, indeks trudności, to metryka SEO mówiąca o tym, jak duża jest konkurencja na danym haśle w wyszukiwarce. Im większy indeks, tym trudniej jest „przebić się” z danym przepisem – w wyszukiwarce pojawi się na dalszych stronach i Twoim użytkownikom będzie trudniej go znaleźć.

Wyrażenia, których użyjesz w tytule i treści przepisu mogą więc wprost przełożyć się na jego sukces. Na przykładzie podanych poniżej haseł widać, że odpowiedni dobór słów daje podobne wymierne rezultaty jeśli chodzi o ilość wyszukiwań użytkowników, a zarazem pozwoli Twojemu przepisowi pojawić się na pierwszych miejscach w wynikach wyszukiwań dla danego przepisu.

Dla podanych haseł podaliśmy również przykładowe przepisy, które pojawiają się dla nich na pierwszych pozycjach wyszukiwania.

 

placek ze śliwkami

Ilość wyszukań: 18 500 / msc

Indeks trudności: ŚREDNI (30/100)

Kwestia smaku hasło ciasto ze śliwkami
kwestiasmaku.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ciasto ze śliwkami

Ilość wyszukań: 13 200 / msc

Indeks trudności: ŚREDNI (30/100)

aniagotujepl
AniaGotuje.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ciasto ze śliwkami i kruszonką

Ilość wyszukań: 12 400 / msc

Indeks trudności: NISKI (24/100)

mojewypieki.com
mojewypieki.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ciasto drożdżowe ze śliwkami

Ilość wyszukań: 10 100 / msc

Indeks trudności: NISKI (19/100)

mojewypieki.com
mojewypieki.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowane na podstawie mangools.com KWFinder, 23.09.2021.

 

Jeśli chcesz, aby Twoje przepisy lepiej pozycjonowały się w wyszukiwarkach, a co za tym idzie liczba ich wyświetleń nieustannie wzrastała – możemy Ci pomóc! Napisz do nas po kompleksową analizę contentu na Twoim blogu.

 

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Related articles

przepisy frisco mymenu

Twoje przepisy do kupienia na frisco.pl

Robienie zakupów spożywczych stało się właśnie łatwiejsze, dzięki nowemu projektowi MyMenu i frisco.pl. Od teraz na stronie głównej Frisco możecie znaleźć przepisy ze współpracujących z

Read More »
sezonowe składniki na blogu

Sezonowe składniki na blogu kulinarnym

Planowanie treści na blogu kulinarnym powinno opierać się na trzech filarach: klasycznych popularnych przepisach, aktualnych trendach oraz sezonowych składnikach. Wraz z nadejściem wiosny możemy przyjrzeć

Read More »